QEDB102Q3R9D1GV001E
- Manufacturer Part Number:
- QEDB102Q3R9D1GV001E
- Manufacturer/Brand:
- Johanson Technology
- Part of Description:
- CAP CER 3.9PF 1KV NP0 1111
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Johanson Technology
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 3.9 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Q, Low Loss, High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1111 (2828 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.102" (2.59mm)
- Tolerance :
- ±0.5pF
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)