HHXC500ARA101MJA0G
- Manufacturer Part Number:
- HHXC500ARA101MJA0G
- Manufacturer/Brand:
- United Chemi-Con
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- United Chemi-Con
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 25mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.6 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 50 V