LC-RA1215P
Manufacturer Part Number:
LC-RA1215P
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 15AH
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Batteries Rechargeable (Secondary)
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
15Ah
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.95" L x 3.85" W x 3.70" H (151.0mm x 98.0mm x 94.0mm)
Termination Style :
Spade, .187" (4.7mm)
Voltage - Rated :
12 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONDUCTIVE TUBE JOINT NOZZLE
    5M CABLE FOR ER-V
    CONTROLLER AREA IONIZER ER-X
    CABLE WITH CONNECTOR LENGTH 9M
    DISCHARGE NEEDLE UNIT FOR ER-Q
Catalog related products
  • Seiko Instruments, Inc.
    BATTERY LITHIUM 3V RECHARGE
  • Seiko Instruments, Inc.
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
Related products
Part Manufacturer Stock Description
LC-R-1 Curtis Industries 8,169 CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS
LC-R-1-C Curtis Industries 5,070 CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS