CR2450NFH-LF
Manufacturer Part Number:
CR2450NFH-LF
Manufacturer/Brand:
Renata Batteries
Part of Description:
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Renata Batteries
Product Category :
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Chemistry :
Lithium
Capacity :
540mAh
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)
Termination Style :
PC Pin (Horizontal Mount)
Voltage - Rated :
3 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1.55V 55MAH SILVER OXIDE BATTERY
    1.55V 32MAH SILVER OXIDE BATTERY
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CR240 226AH BATTERY Interlight 5,927 Replacement for Crown CR240 226A
CR2412 Interlight 5,196 Replacement for Panasonic CR2412
CR2430 Murata Electronics 8,096 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
CR2430 Toshiba Lifestyle Products 9,366 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
CR2430 Tianqiu 5,000 BATTERY LITHIUM 3V
CR2430 Toshiba Lifestyle Products 2,000 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
CR2430 FDK America 9,997 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
CR2430 Renata Batteries 5,000 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
CR2430 Renata Batteries 2,000 BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM