0298225.ZXB
- Manufacturer Part Number:
- 0298225.ZXB
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE AUTO 225A 32VDC AUTO LINK
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 2kA
- Color :
- Tan
- Current Rating (Amps) :
- 225 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Auto Link
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V