CCMX2-MM-RG316-18
Manufacturer Part Number:
CCMX2-MM-RG316-18
Manufacturer/Brand:
Crystek Corporation
Part of Description:
CBL ASSY MMCX PLUG RG316 18"
Stock Condition:
293
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
MMCX Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
18.00" (457.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
MMCX to MMCX
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"