QCCF251Q0R5B1GV002T
- Manufacturer Part Number:
- QCCF251Q0R5B1GV002T
- Manufacturer/Brand:
- Johanson Technology
- Part of Description:
- HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Johanson Technology
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency, Automotive
- Capacitance :
- 0.5 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Q, Low Loss
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.61mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 250V