N25SP005M
- Manufacturer Part Number:
- N25SP005M
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- NTC, 25MM, 5OHM 12A, 20% BOX
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- TUV, UL
- Current - Steady State Max :
- 12 A
- Diameter :
- 1.142" (29.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 5 Ohms
- R @ Current :
- 66 mOhms
- Tolerance :
- ±20%