ST3R008B
- Manufacturer Part Number:
- ST3R008B
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- ICL 3 OHM 20% 8A 24.76MM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 8 A
- Diameter :
- 0.975" (24.76mm)
- Lead Spacing :
- 0.300" (7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- R @ 25°C :
- 3 Ohms
- R @ Current :
- 50 mOhms
- Tolerance :
- ±20%