B57238S0100M051
- Manufacturer Part Number:
- B57238S0100M051
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 5A 16MM
- Stock Condition:
- 958
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current - Steady State Max :
- 5 A
- Diameter :
- 0.630" (16.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±20%