TS600-200-RA-B-0.5-2
- Manufacturer Part Number:
- TS600-200-RA-B-0.5-2
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- PTC RESET FUSE 60V 200MA 2SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 200 mA
- Current - Max :
- 3 A
- Current - Trip (It) :
- 400 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 4 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 13.5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.742" L x 0.297" W (18.85mm x 7.55mm)
- Thickness (Max) :
- 0.484" (12.30mm)
- Time to Trip :
- 12 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 60V (600V Int)
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| TS600 | Vector Electronics & Technology, Inc. | 5 | T-STRUT 60" X 1"WIDE PK OF 4PCS |