RSCBN3345R5G07014T
Manufacturer Part Number:
RSCBN3345R5G07014T
Manufacturer/Brand:
Elna America
Part of Description:
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Elna America
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
330 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
5.5 V