DZH-2R5D307S57T
Manufacturer Part Number:
DZH-2R5D307S57T
Manufacturer/Brand:
Elna America
Part of Description:
CAP 300F -20% +80% 2.5V T/H
Stock Condition:
30
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Elna America
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
300 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Height - Seated (Max) :
2.047" (52.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 60°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
2.5 V