L111A26-3-2-2W
- Manufacturer Part Number:
- L111A26-3-2-2W
- Manufacturer/Brand:
- Dantona Industries, Inc.
- Part of Description:
- DANTONA INDUSTRIES 11.1 VOLT 260
- Stock Condition:
- 222
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Dantona Industries, Inc.
- Product Category :
- Battery Packs
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium-Ion
- Capacity :
- 2.6Ah
- Number of Cells :
- 3
- Product Status :
- Active
- Rechargeability :
- Yes
- Size / Dimension :
- 2.10" L x 0.07" W x 2.70" H (53.3mm x 17.8mm x 68.6mm)
- Structure :
- Side to Side, 1 Row x 3 Cells
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 11.1 V