LC04-12.TBT
Manufacturer Part Number:
LC04-12.TBT
Manufacturer/Brand:
Semtech
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 24VC 16SOIC
Stock Condition:
113
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
16-SO
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)