ECW-H16153RJV
- Manufacturer Part Number:
- ECW-H16153RJV
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.015 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.906" (23.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.906" L x 0.374" W (23.00mm x 9.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1600V (1.6kV)