S1-12.235.01
- Manufacturer Part Number:
- S1-12.235.01
- Manufacturer/Brand:
- Davies Molding, LLC.
- Part of Description:
- HANDLE ALUMINUM MTG CTR 9.252"
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Davies Molding, LLC.
- Product Category :
- Handles
- Height :
- 1.575" (40.00mm)
- Length - Center to Center :
- 9.252" (235.00mm)
- Material :
- Aluminum
- Mounting Type :
- Screw Holes, Back
- Product Status :
- Active
- Thread/Screw/Hole Size :
- M5
- Type :
- Instrumentation
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| S1-1/2A | Essentra Components | 2,000 | HOLE PLUG SHT METAL 1.5" BLACK |
| S1-1/8A | Essentra Components | 5,930 | HOLE PLUG SHT METAL 1.125" BLACK |