GNM314R70J105MA01L
- Manufacturer Part Number:
- GNM314R70J105MA01L
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X7R 1206
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 1µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.049" (1.25mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V