W2A4ZA470KAT2A
Manufacturer Part Number:
W2A4ZA470KAT2A
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP ARRAY 47PF 10V NP0 0508
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
47pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Supplier Device Package :
0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V