4607M-901-331LF
Manufacturer Part Number:
4607M-901-331LF
Part of Description:
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 7SIP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
330pF
Circuit Type :
Bussed
Dielectric Material :
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Capacitors :
6
Package / Case :
7-SIP
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.701" L x 0.150" W (17.80mm x 3.81mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Part Manufacturer Stock Description
4607 Keystone Electronics Corp. 8,642 CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN