4608M-901-103LF
- Manufacturer Part Number:
- 4608M-901-103LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 8SIP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 10000pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Capacitors :
- 7
- Package / Case :
- 8-SIP
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.803" L x 0.150" W (20.40mm x 3.81mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 4608 | 3M | 6,497 | WIRE SPLICE BURIED CLOSURE 600PR |
| 4608 | Keystone Electronics Corp. | 7,743 | CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN |
| 4608 | Bourns, Inc. | 7,429 | FIXED IND 3.9UH 1A 450 MOHM TH |