4608M-901-104LF
- Manufacturer Part Number:
- 4608M-901-104LF
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 8SIP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 0.1µF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Number of Capacitors :
- 7
- Size / Dimension :
- 0.803" L x 0.150" W (20.40mm x 3.81mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V
| 4608 | Keystone Electronics Corp. | 7,743 | CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN |
| 4608 | Bourns, Inc. | 7,429 | FIXED IND 3.9UH 1A 450 MOHM TH |