4609M-901-222LF
- Manufacturer Part Number:
- 4609M-901-222LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 9SIP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 2200pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Capacitors :
- 8
- Package / Case :
- 9-SIP
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.902" L x 0.150" W (22.91mm x 3.81mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V