4610M-901-473LF
- Manufacturer Part Number:
- 4610M-901-473LF
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.047UF 50V X7R 10SIP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 0.047µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Size / Dimension :
- 0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V