4611M-901-222LF
- Manufacturer Part Number:
- 4611M-901-222LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 11SIP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 2200pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Capacitors :
- 10
- Package / Case :
- 11-SIP
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.102" L x 0.150" W (28.00mm x 3.81mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 4611 | Visual Communications Company, LLC | 6,054 | LAMP SOCKET FOR T1-3/4 3/8" HOLE |
| 4611 | Bourns, Inc. | 9,919 | FIXED IND 8.2UH 600MA 1.2 OHM TH |
| 4611 | GEDORE Tools, Inc. | 8,451 | VOLTAGE TESTER 6-24 V SLOTTED 3 |
| 4611 1/2 IN X 36 YD | 3M | 10 | TAPE DBL COATED GRAY 1/2"X 36YDS |
| 4611(1"X36YD) | 3M | 28 | TAPE DBL COATED GRAY 1"X 36YDS |