CL21B104MOCNBNC
Manufacturer Part Number:
CL21B104MOCNBNC
Manufacturer/Brand:
Samsung Electro-Mechanics
Part of Description:
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0805
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
0.1µF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V