CL31B104KACNBNC
- Manufacturer Part Number:
- CL31B104KACNBNC
- Manufacturer/Brand:
- Samsung Electro-Mechanics
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 1206
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samsung Electro-Mechanics
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 0.1µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25 V
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| CL31 | Carlo Gavazzi | 7,670 | MAGNET CYLINDRICAL |
| CL310 | Klein Tools | 7,012 | DIGITAL CLAMP METER, AC AUTO-RAN |
| CL3100 | Klein Tools | 6,330 | 200A HOOK METER |