CL31C150KBCNBNC
Manufacturer Part Number:
CL31C150KBCNBNC
Manufacturer/Brand:
Samsung Electro-Mechanics
Part of Description:
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 1206
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
15pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CL31 Carlo Gavazzi 7,670 MAGNET CYLINDRICAL
CL310 Klein Tools 7,012 DIGITAL CLAMP METER, AC AUTO-RAN
CL3100 Klein Tools 6,330 200A HOOK METER