35HDRABAUS
Manufacturer Part Number:
35HDRABAUS
Manufacturer/Brand:
Switchcraft / Conxall
Part of Description:
CONN PLUG STEREO 3.5MM RA 3COND
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Switchcraft / Conxall
Product Category :
Audio Connectors
Actual Diameter :
0.138" (3.50mm)
Connector Type :
Phone Plug
Features :
Gender :
Male
Industry Recognized Mating Diameter :
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Insulation Color :
Internal Switch(s) :
Does Not Contain Switch
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions/Contacts :
3 Conductors, 3 Contacts
Operating Temperature :
0°C ~ 66°C
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Signal Lines :
Stereo (3 Conductor, TRS)
Termination :
Solder
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1 CHANNEL SPLITTER
    DI STIX (INSTRUMENT)
    DUAL ADAPTER BOX
    INSTRUMENT DIRECT BOX
    DI STIX (A/V)
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
  • CUI Devices
    CONN RCA JACK MONO 3.2MM PNL MT
  • Kycon
    CONN JACK STEREO 3.5MM 5POS