IDSD-20-D-05.25-T-G
- Manufacturer Part Number:
- IDSD-20-D-05.25-T-G
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Length :
- 0.438' (133.35mm, 5.25")
- Number of Positions :
- 40
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)