P1CA-MMPUFP-U081-1.5
Manufacturer Part Number:
P1CA-MMPUFP-U081-1.5
Manufacturer/Brand:
P1dB, Inc.
Part of Description:
MMCX Plug to UFL Plug
Stock Condition:
85
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
0.8mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
1.50" (38.10mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
U.FL (UMCC) to MMCX
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"