TCSD-12-D-08.30-01-N
- Manufacturer Part Number:
- TCSD-12-D-08.30-01-N
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.692' (210.82mm, 8.30")
- Number of Positions :
- 24
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)