FFSD-05-D-02.50-01-S-N
Manufacturer Part Number:
FFSD-05-D-02.50-01-S-N
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.208' (63.50mm, 2.50")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)