AQ115A4R3BA7ME
- Manufacturer Part Number:
- AQ115A4R3BA7ME
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP CER 4.3PF 50V 0505
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 4.3 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- 0505 (1313 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
- Temperature Coefficient :
- A
- Thickness (Max) :
- 0.057" (1.45mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 50V