MC12FA361J-F
- Manufacturer Part Number:
- MC12FA361J-F
- Part of Description:
- CAP MICA 360PF 5% 100V 1210
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 360 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100 V