CD15FD221GO3F
Manufacturer Part Number:
CD15FD221GO3F
Part of Description:
CAP MICA 220PF 2% 500V RADIAL
Stock Condition:
97
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Capacitance :
220 pF
Height - Seated (Max) :
0.382" (9.70mm)
Lead Spacing :
0.232" (5.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.461" L x 0.201" W (11.70mm x 5.10mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500 V