MC18FA271J-F
- Manufacturer Part Number:
- MC18FA271J-F
- Part of Description:
- CAP MICA 270PF 5% 100V 1812
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 270 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100 V