CD19FD271FO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD19FD271FO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 270PF 1% 500V RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 270 pF
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V