CD15FD361FO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD15FD361FO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 360PF 1% 500V RADIAL
- Stock Condition:
- 23
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 360 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.390" (9.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.232" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V