CD30FD682FO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD30FD682FO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 6800PF 1% 500V RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 6800 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.882" (22.40mm)
- Lead Spacing :
- 0.437" (11.10mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.780" L x 0.299" W (19.80mm x 7.60mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V