CD19FD331FO3
Manufacturer Part Number:
CD19FD331FO3
Part of Description:
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Capacitance :
330 pF
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.343" (8.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500 V