CDS15FA911JO3
- Manufacturer Part Number:
- CDS15FA911JO3
- Part of Description:
- CAP MICA 910PF 5% 100V RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 910 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.311" (7.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.234" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.450" L x 0.170" W (11.40mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100 V
| CDS10 | Eaton-Bussmann Electrical Division | 8,104 | FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC |
| CDS100 | Eaton-Bussmann Electrical Division | 6,918 | FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC |