CD7FD151JO3
- Manufacturer Part Number:
- CD7FD151JO3
- Part of Description:
- CAP MICA 150PF 5% 500V RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 150 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.260" (6.60mm)
- Lead Spacing :
- 0.173" (4.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.264" L x 0.110" W (6.70mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500 V