CD30FD622GO3
- Manufacturer Part Number:
- CD30FD622GO3
- Part of Description:
- CAP MICA 6200PF 2% 500V RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 6200 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.870" (22.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.437" (11.10mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm)
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Rated :
- 500 V