LLR185C70G105ME01L
- Manufacturer Part Number:
- LLR185C70G105ME01L
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 4V X7S 0306
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Controlled ESR, Low ESL (Reverse Geometry)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0306 (0816 Metric)
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7S
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4V