U.FL-2LPHF6-04N2TV-A-50
- Manufacturer Part Number:
- U.FL-2LPHF6-04N2TV-A-50
- Manufacturer/Brand:
- Hirose
- Part of Description:
- CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Hirose
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- 0.81mm OD Coaxial Cable
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 1.969" (50.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C