TCJX476M020R0070
- Manufacturer Part Number:
- TCJX476M020R0070
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
- Stock Condition:
- 588
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code :
- X
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 20 V