FFMD-10-T-03.85-01-N
- Manufacturer Part Number:
- FFMD-10-T-03.85-01-N
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- .050 CABLE PLUG
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.321' (97.79mm, 3.85")
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)