415-0070-MM750
Manufacturer Part Number:
415-0070-MM750
Manufacturer/Brand:
Cinch Connectivity Solutions
Part of Description:
CBL ASSY SMA-MMCX RG178 29.53"
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMCX Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178
Color :
White
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
29.53" (750.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
SMA to MMCX
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CBL USB2.0 A PLUG TO B PLUG 3'
    CBL USB2.0 A PLUG TO B PLUG 6'
    CBL USB2.0 A RCPT TO A PLUG 6'
    CBL USB2.0 A PLUG TO B PLUG 10'
    CBL USB2.0 A PLUG TO A PLUG 6'
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"
Related products
Part Manufacturer Stock Description
415-0001-006 Cinch Connectivity Solutions 647 CBL ASSY SMB PLUG-PLUG RG178 6"
415-0001-012 Cinch Connectivity Solutions 636 CBL ASSY SMB PLUG RG178 12"
415-0001-018 Cinch Connectivity Solutions 129 CBL ASSY SMB PLUG RG178 18"
415-0001-024 Cinch Connectivity Solutions 149 CBL ASSY SMB PLUG RG178 24"
415-0001-030 Cinch Connectivity Solutions 61 CBL ASSY SMB PLUG RG178 30"
415-0001-036 Cinch Connectivity Solutions 1,677 CBL ASSY SMB PLUG RG178 36"