KTS250C226M55N0T00
- Manufacturer Part Number:
- KTS250C226M55N0T00
- Manufacturer/Brand:
- United Chemi-Con
- Part of Description:
- CAP CER 22UF 25V X5R 2220
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- United Chemi-Con
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 22 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V